Fundacja
Auxilium
Dzieciom

Kontakt

Bielawa,
ul. Piastowska 18
(lokal Niepublicznej Poradni
Psychologiczno-Pedagogicznej
Anna Salij-Szyszka)

Kontakt:
789 163 140

Zobacz

Fundacja „Auxilium–Dzieciom” została założona w 2020 roku po to, aby wspierać działania Niepublicznej Szkoły Podstawowej Auxilium w Bielawie istniejącej od 2017 roku

Fundacja "Auxilium-Dzieciom" wykorzystuje maksymalne środki na edukację i terapię, współfinansuje różnorodne aktywności, przykładowo: basen, breakdance, sensoplastyka, ścianka wspinaczkowa, integracja sensoryczna, wyjścia do restauracji, muzeum, na lodowisko, do kina i wiele, wiele innych.
Nasi podopieczni ujawniają swoje trudności w różny sposób, lecz niestety, reakcje na stresujące sytuacje bywają trudne dla otoczenia. Takie przeszkody często uniemożliwiają rodzicom i opiekunom zapewnienie im pewnych atrakcji. Podopieczni Fundacji aby się rozwijać, potrzebują doświadczać, zwiedzać, poznawać. Szczególnie istotne jest zdobywanie umiejętności społecznych w praktyce. Chcemy umożliwić im wyjście do świata, aby mogli cieszyć się szczęściem i wolnością, na którą nie wpłyną ich niepełnosprawności i zaburzenia, a wręcz odwrotnie, przygotują ich do lepszego funkcjonowania w społeczeństwie.